teisipäev, veebruar 06, 2018

Erakordselt kangekalene

Ma olen ajaloos kogunud kuulsust oma kangekaelsusega. Kord on kael üht, kord teistpidi kõver*. Täna olen ma aga superultraülikangekaelne. No kael on igat pidi kange. Lisaks sellele, et ma ei saa ei paremale ega vasakule vaadata, ei saa ma ka pead üles ega alla käänata.  Üldse on mu liikuvus piiratud. Isegi toolilt tõusmine on valuline protsess. Vigin ja vingumine saadab iga tegevust.
Hommikul ei jäänud palju puudu, et Mps oleks pidanud kõik kolm last üksi riidesse panema. Teel tööle tundsin kaelaga ära eranditult iga augu ja konaruse teel. Ja kõige keerulisem oli suurele maanteele sõitmine, mil tuli ju veenduda, et peateelt autosid ei tule. Tuli küll. Terve praamitäis.  Meie teeots on selline, et autode nägemiseks peab niikuinii peaaegu et pea seljataha käänama. No täna ma siis istusin teeotsas ja  muudkui ootasin, kuni tundus, et tükk aega pole enam ühtegi autot tulnud, siis võtsin kogu oma tahtejõu kokku ja veendusin, et ükski uimerdaja ei ole jäänud veel ripakile. Õnneks oli tee tühi ja rohkem ei tulnud mul kaela väänata.

Mis te arvate, kust siis selline kangekaelsus? See tabas mind täiesti ootamatult. Käisin hommikul duši all. Seejärel üritasin end kuivatada ja siis see juhtuski. Ei, ma ei kasutanud kuivaksväänamise meetodit (mis seletaks hästi kangekaelsuse teket). Vastupidi. Tupsutasin õrnalt rätikuga kaela (ja samal ajal neelatasin korra) kui järsku käis kaelast kohutav valu läbi ja nüüd käingi  ringi kui katkine puunukk. Täitsa rikkis.
Korra tekkis mõte, et jääks koju pikali. Aga esiteks oli voodisse pikali saamine väga valuline protsess ja teiseks on sealt püsti saamine veelgi valulisem. Seega jäi ära.

Apteegist sain mingit salvi pealemäärimiseks. Kas see ka aitab, seda ma ei tea, aga haiseb küll kohutavalt. Kui muu vastu ei aita, siis vähemalt nohu peaks eemale peletama. Lisaks mässisin suure salli ümber kaela. Ei tea, kas see ka aitab, aga vähemalt ei lase see mul meeltesegaduses peaga vehkima hakata.... Rohkem nagu lahase eest või nii.

Kui homseks kael terve pole, siis lasen selle kirurgiliselt eemaldada.


*Kuigi tegelikult ma ei ole statistikat teinud. Ma millegipärast kahtlen, et enamasti on kael üht pidi kõver.

1 kommentaar:

  1. Väga sexjacitylik ;) Seal vist mirandal juhtus vannitoas midagi sarnast...

    VastaKustuta