reede, september 30, 2022

Ma olen leiutaja!

Vahepeal tuli sügis. Mulle on sügis alati meeldinud ja mitte ainult selle pärast, et mul sügisel sünnipäev on. Mulle meeldivad sügise värvid!

Mis mulle aega sügise juures ei meeldi - külmaks hakkab minema. Ma ei talu eriti hästi palavust, aga külm ka ei meeldi. Ja mulle ei meeldi kui peab õue minnes endale, ja mis veel hullem - kõikidele lastele, hunnikute kaupa riideid selga toppima. Ja mulle ei meeldi, et mul ei ole head kohta, kus neid riidelademeid hoida - esikus on 4 nagi 5 inimese kohta. Igal inimesel on 3-4 erineva paksus- ja pidulikkusastmega jopet/mantlit/kombekat rippumas*.  Tavaliselt on vaja seda, mis on kõige all. 

Mütside ja sallide hunnikust ma ei räägigi, neid on meeletult palju, aga sobivat pole kunagi. Hetkel on mul esikukapil kolm karpi. Ühes on mütsid, teises sallid ja kolmandas kindad. Või noh teoreetiliselt. See jaotus püsib nii täpselt pool päeva koristamisest. Siis tuleb keegi, hakkab sobivat mütsi otsima ja segab kõikide kastide sisud totaalselt segamini. Äkki peaks jagama hoopis kasutajate järgi? 

Üldse oleks mul vaja mingit mütsiorganiseerijat. No sellist, mis näeks ilus välja, aga kust oleks lihtne vajalikke aksessuaare leida. 

Lisaks peaks see ise hunnikusse visatud riiete hulgast mütsi üles otsima ja ilusasti õige koha peale panema. Meeldiva lisafunktsioonina võiks see mütse, salle ja kindaid vastavalt temperatuurile sorteerida. No et külmal talvel ei pakuks nokamütsi või vihmase ilmaga karvamütsi. Ja loomulikult näotuvastus - kui mul on vaja mütsi, siis võik see pakkuda kohe minu oma, mitte aga Täpsi või Tõrukese omi.

Aga kus viga näed laita, seal tule ja aita! Disainisin ise mütsiroboti. Lubage tutvustada, siin see on - Mütsirobot3000:

Siinkohal toon välja tähtsaimad lisafunktsioonid, mis on märgitud ka skeemil:
1. piisava suurusega led-valgustusega peegel, et kontrollida, kas valitud müts ikka sobib. Tegemist on kõrgtehnoloogilise vidinaga, kuhu on sisse ehitatud näotuvastus ning andmetöötlustarkvara. Vajadusel muutub peegel suureks puutetundlikuks ekraaniks. Loomulikult on peegelekraan isepuhastuv
2. haaratsitega varustatud painduvad teleskoopkäed, mille abil mütsirobot saab kõik hunnikusse visatud mütsid ilusasti kokku koguda ja vajadusel keerulisemaid protseduure teha. Robot suudab tuvastada ka esemete määrdumist ning musti riideid ei panda koos puhastega masinasse, vaid suunatakse esmalt puhastusse (loomulikult sisseehitatud, sorteerimine käib automaatselt sisestusluugis (vt p 7))
3. aknake, et oleks näha mütsiroboti täituvust;
4. aksessuaaride väljastusluuk;
5. klahvistik kiirvalikute tegemiseks ning mikrofon häälkäskluste andmiseks;
6. Ekraan, mis kuvab ilmainfot. Pildil näitab hetkel nii sise- kui välistemperatuuri, kuid lisaks mõõdab sademeid, tuule kiirust ja ennustab meteoroloogiliste mudelite ning satelliidiandmete abil ilma. Komplekti kuulub ka väike ilmajaam, mis kinnitatakse välitingimustesse (näiteks katusele) ja kust saadetakse kohalik ilmainfo otse robotisse;
7. Mütside sisestusluuk - igasugune edasine sorteerimine on automaatne.
8. Korv, kuhu kukuvad need esemed, mis sisestusluugini ei jõua - robot toimetab esemed ise sisestusluugini. Kohustuslik juhul kui kodus on lapsi või mehi;
9. kõlar, mille kaudu saab robot teostada stiilialast nõustamist või tuletada lastele hommikul meelde, et müts tuleb pähe panna. Saab valida erinevaid programme nagu "vanaema**", "karm mutt***", "meelitaja***" jne. Mis aga kõige toredam - nõuandvat funktsiooni on võimalik ka välja lülitada.

Tegemist on energiasäästliku ja vähenõudliku kuid äärmiselt nutika abilisega, kes loob lõpuks korra aksessuaaride maailma.

Edasise tootearenduse käigus on plaanis kõikvõimalike lisafunktsioonide lisamine.  Alustades uksehoidja tööst ja lõpetades täiemahulise koduabilise funktsiooniga.


No kas pole hea idee? Sellega võiks lausa laste leiutusvõistlusel üles astuda. Huvitav, kas neljakümneaastased võiksid seal osaleda?


* Heal juhul. Tihti on lihtsalt esikukapi peal hunnikus.
** Annab alati veidi paksema mütsi kui vaja oleks. Juhul kui näotuvastus märkab, et põsed pole piisavalt ümarad, teatab, et su nägu on nagu kitsejälg ja koos mütsiga väljastatakse ka ports pannkooke.

** Sõimab esmalt näo täis ja siis surub mütsi pähe

*** Puistab komplimente nii et tolmab...

2 kommentaari:

  1. Mina ütlen, et kasutajapõhine korvimajandus mütside-sallide-kinnaste puhul toimib. Nagisid seina juurde ei anna panna? Eri kõrgustele ja eri pikkustega, et oleks eri tasapindadel asjad?

    VastaKustuta
  2. jaa, meil on imepisike esik, kus on kolm ust. Nagide jaoks väga palju ruumi pole.
    Ma arvan, et pean selle kasutajapõhise korvimajanduse ka ära proovima. Väike väljakutse ju on, kuidas mahutada ära 5 korvi kapikese peale, kuhu mahub neid täpselt kolm, aga mul on juba mõtteid... Kui mu nägemus peaks vormuma käegakatsutavaks asjaks, siis jagan kindlasti.

    VastaKustuta