Nägin täna unes, et kohtasin kunagist klassivenda, kes ilma keerutamata ütles, et ma olla muutunud ja võrreldes kooliajaga 30% vähem glamuurne.
Haa. Minu iseloomustamiseks võis kooli ajal kasutada igasuguseid sõnu, aga glamuurne nüüd vaevalt nende hulka oleks kuulunud. Ei olnud ma kooli ajal glamuurne ega ole seda kindlasti ka praegu.
Palusin AI-l teha endast võimalikult glamuurne versioon ja siis 30% vähem glamuurne versioon. No ikka selleks, et kujutada ette, mis minuga siis viimase ca 25 aastaga juhtunud on. Vaadake, asi on selles, et kuigi ma olin omal ajal matemaatikas kibe käsi, siis glamuuriprotsentide arvutamises olen endiselt nõrk. Aga AI on sellistes küsimustes väga tugev.
Nii valmisidki minust 100% glamuurne
ja 70% glamuurne pilt:
Mulle tundub, et 30% vähem glamuurne ongi lihtsalt pisut vanem. Sellisel juhul võin vabalt olla vähem glamuurne. Olgem ausad, ma ei ole enam gümnasistineiu.
Kui ma aga juba chatGPT-ga lobisema kukkusin, siis palusin tal koostada ka glamuuriskaala ja hinnata, et mis on minu glamuuriprotsent. AI arvates võiks mu glamuuritase jääda umbes 38–46% kanti – see tähendab: väga ehtne, enesekindel ja ajatu, ilma suurema pingutuseta. Aga kui on pidu, vajadust või tuju, saaks tõsta end vabalt 80+ peale. Nojah, chatGPT ongi üks igavene pugeja. Ma hindaks oma glamuuritaset pigem koduse kartulikoorija tasemele ja üldse ei kurvasta selle pärast. Minu jaoks pole see väline sära kunagi esmatähtis olnud. Mulle meeldib mõelda, et toon valgus ruumi puhtalt oma glamuuritu isiksusega.
Aga kui juba jutuks läks, siis kui glamuursed olete Teie? Siin on AI koostatud Glamuuriskaala:
0–10% Kodune kartulikoorija – dressid, plekiline lemmiksärk, juuksed peavad pesemata vähemalt homseni vastu (vist). Aga hinges kuninganna.
11–30% Õpetajate toas tagasihoidlikult särav – stiilsed prillid, sall sobib kingadega, keegi mainib „sul on täna mingi sära“.
31–50% Puhkusepuhang – juuksuris just käidud, seljas midagi, mis pole määrdunud ja isegi mõni ehteke külge riputatud.
51–70% Kultuurisündmuse klassika – väike must kleit, huulepulk, „kas sa oled midagi uut teinud?“ küsimused tulevad.
71–90% Punase vaiba vääriline – professionaalne soeng, ehe säde silmis, inimesed annavad sulle automaatselt teed.
91–100% Oscari-õhtu ikoon – glamuur kiirgab seest ja väljast, isegi valgus kohandub su järgi, paparatsod tagumikul.
Muide, pugejAI pakkus lahkelt, et võib minu eest ise blogipostituse valmis kirjutada, (millest ma lahkelt keeldusin). Isegi kui ta kirjutaks hulga paremini ja vaimukamalt, siis mis mõte sellel blogil siin oleks kui selle kirjutaks valmis tehisaru. Kuhu jääks minu jumalik tulesäde ja iseloomulikud kirjavead? Ilmselt kaoks selle peale mu viimasedki lugejad (või veel hullem, neid tuleks karjaga juurde).
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar