neljapäev, jaanuar 02, 2020

Suur horoskoop 2020

Ja ootamatult ongi kätte jõudnud uus aasta. Kaks-null-kaks-null. Loomulikult põlevad kõik uudishimust. Kas see on hea aasta? Mida see mulle kaasa toob? Kas lähenev kabjaplagin kuulub printsile valgel hobusel või hoopis apokalüpsise neljale ratsanikule? Küsimusi on palju. Tõeste vastuste saamiseks on aga vaid kaks võimalust. Kas oodata 366 päeva ja siis teha pilguheit möödunud aastale. Juhul kui sa oled aga kärsitu loomusega ja tahad vastuseid saada juba enne küsimuste esitamist, siis alternatiivseks võimaluseks on lugeda seda blogi edasi. Sest just siit pead sa tõde kuulda saama. No muidugi võib lugeda mõnd Mangi, Pauksoni või mõne selgeltnägijate tuleproovis rahvast hullutanud soolapuhuja poolt kokku käkerdatud ennustust, aga noh, samahästi võib lasta tädi Maali ahtal lehmal endale kohvipaksu pealt tulevikku ennustada. Tõde peitub tähtedes! Ja mina õppisin tähed selgeks juba varajases nooruses.

Aga siit see tuleb - suur horoskoop aastaks 2020!

Kalad -  Aasta 2020 on see, mil lõpuks ometi kohtad oma muusat. Ei see pole mingi põgus pilguheit linnatänaval või kiire kohtumine kohvikus. Oo ei. Muusa võtab oma hambaharja (või sinu oma) ja kolib sinu juurde sisse ning keeldub lahkumast isegi siis kui su abikaasa/ema/korterinaaber/torumees (vali sobilik variant) koju tuleb. Välja ei suuda teda ajada ei kahjuritõrje ega ka sinu enda vali norskamine. Ega see lugu nii hull polegi kui esmalt paistab. Väga palju leiba ta ei küsi ja peab paremini puhutust kui keskmine eesti mees. Küll aga toob ta kaasa suure loomingulise palangu. Nii et otsi koheselt välja palett ning värvid ja kuku maalima ning isegi sinu pintslipuhastuslapp on nii kunstipärane, et ripub peatselt Mona Lisa asemel näitusel. Ja kui maalimisest tüdined haara esimene kättejuhtuv pill ning kuku komponeerima. Järgmise aasta R2 aastahittide valimisel võib Nublu vaid abitult mõmiseda, sest muusikamaastikul oled sina ainuvalitseja. Isegi purjus peaga loodud etüüd kammipillile jõuab billboardi edetabelitesse. Nokia vahetab oma kuulsa helina välja sinu oma vastu. Ühesõnaga üheskoos oma uue korterinaabri Muusaga teete veel suuri tegusid, kusjuures autoriõigused lähevad ainult sinu nimele. Aga pea meeles, kui sa tahad, et see õnn kestaks kauem kui vaid aasta, näiteks terve järgmine kümnendi või paar eooni, siis vähemalt 5% kõigist honoraridest tuleks annetada maailmaparanduslikel eesmärkidel ja kelle teise kui Maailmaparandaja enda kontole. Sest mis te arvate, kes koostab järgmise aasta horoskoobi?

jäär - kas sul päikeseprillid on? Kui pole, siis hangi. Ei-ei, sind ei oota ees reis soojamaa pimestava  päikese alla, ega pea sellega varjama ka baarikakluses saadud sinikat (oled sa kunagi üldse baarikakluses osalenud? Ei? No ma ei  soovita seda ka sel aastal proovida). Vajalik on see hoopis identiteedi varjamiseks, sest aasta 2020 toob sulle sellise kuulsuse, et hoia ja keela. Sinu fb sõbrakspürgijate arv suureneb rekordiliselt ning erinevates Eesti nurkades luuakse sinu fännklubisid. Ah et sul tekkis kohe huvi, et mis sind siis nii kuulsaks teeb? See, kallis jäärake, on juba sinu enda valida. No muidugi võid sa ju lüüa laineid instakuulsuste ning influentserite kirjus maailmas või kui soovid kindlapeale minna, siis võid kohe oma alastipildid kroonika toimetusele saata (soovitatavalt võiks neil piltidel olla veel mõni varasemalt juba väheke tuntust kogunud persoon). Aga mina isiklikult soovitaks midagi kõrgelennulisemat - no näiteks võiksid sa Arnold Schwarzeneggerile  või Norrisele kitli peale anda (kuigi vanainimeste löömine on taunitav).

Sõnn - Kulla sõnn, õnn peitub juba sinu nimes. Sul tuleb see ainult üles leida. Nüüd sa muidugi küsid, et kust üldse otsima peaks. No et tahad saada sellist kaarti, kus suure punase x-iga oleks tähistatud õnne asukoht. Tead, see on puhas legend. Sellist kaarti ei ole. Suure  punase x-i asemel on juhistes hoopis keskmise suurusega must S. ja kohe selle taga ongi õnn. Ja kui sulle tundub, et ei suuda S...st õnne leida, siis soovitan otsida hoopis P tagant. Mis asub kapsalehe all. Kui parasjagu pole kapsahooaeg, siis tasub otsida kaubanduskeskuste juurviljaletilt või tellida kurekulleriga. Tarneaeg keskmiselt 9 kuud.

Kaksikud - Kas sind on kunagi painanud hirm teadmatuse ees? Sel aastal seda muret enam pole. Lõpuks ometi avaneb su kolmas silm ja kogu minevik, olevik ja tulevik on justkui peopesal. Järgmisel aastal võid juba ise horoskoopi koostada. Kuigi sinu ennustused ei saa olema nii täpsed kui minu omad. Lihtne tõestus - kui meie horoskoobid erinevad, siis järelikult oled eksinud (ja kui on liialt sarnased võib sind tabada intellektuaalse omandi väärtarvitamise e. plagiaadisüüdistus).
Eriti kasuks tuleb sinu uus kolmekordse teravusega nägemine muidugi lotopileti ostmisel. Ära siis sõpru unusta kui Jackpotiga koju lähed. Ainus, mida ma ei soovita, on silmaarsti külastamine. Isegi siis kui nägemused on pisut hägused. Ma võin kinnitada, et kolme klaasiga okulaaride leidmine on paras peavalu.

Vähk - Lõpeta niisama logelemine ja hakka ometi kohvrit pakkima. Just, kohe nüüd. Ja ära siis unusta lisaks hambaharjale mitut paari sokke ja trussasid kohvrisse pakkimast. Võid kohe rohkem panna, sest arvestades kui palju sel aastal reisida saab, ei õnnestu sul seda kohvrit enne uut aastat õieti lahtigi pakkida. Kuhu siis minek? Ükskõik. Kõik teed on valla. Mina soovitan kasutada tehnikat - pane silmad kinni ja osuta huupi maakaardile ning vaata kuhu saatusesõrm näitab. Tõsi, suure tõenäosusega saadab see su mõnda ookeani! Enne ümbermaailmareisile asumist soovitan kiigata aga rahakotti. See võib su hoopis mõnda pimedasse kohta saata, mistõttu võiks kaaluda mõnd lühemat sutsakut. Näiteks võiksid viimaks ometi viia ellu oma kauaaegse unistuse ning käia ära Nuustakul.

Lõvi - Olete kuulnud ütlust, et õnn on nagu tervis - kui seda ei märka, on see olemas. No tundub, et sel aastal ei märka sa ikka mitte midagi. Oled terve nagu purikas. Isegi tervem, sest ka kangeima jääpurika võtab kevadpäike tilkuma, aga sinu nina ei lähe vesiseks ei salakavalate kevadtuulte ega süngete sügistormide kiuste. Füüsiline vorm on tipptasemel - mine või olümpiamedalit nõutama. Mis aga üllatav - isegi vaimne tervis on tavapärasest kasinast seisust ette rutanud ja aegajalt on täiesti selgeid hetki, kus pilku ei varjuta ükski foobia ega sundmõte. No mis nii viga elada.

Neitsi - Sel aastal on kõikidel üksikutel südametel samahästi kui kohustuslik minna Tartusse. Miks? No kuuldavasti on saanud Tartust Pariis - armastuse linn oma hiilguses. Ja seda peab ütlema, et tõesti, sel aastal istuvad kaarsillal reas hunnik väikesi tiivulisi punnpõskseid amoreid, kes kõik pingsalt möödujaid piidlevad ja oma pisikeste vibudega neitsi tähemärgi all sündinuid tabada üritavad. Vahel muidugi juhtub, et mõni algaja vibukütt laseb mööda ja pihta saab mõni sõnn või jäär või kaljukits, aga sest pole hullu, kuna märkimisväärne arv nooli läheb ikkagi märklaua pihta ja neid armuuimas neitsisid võib sel aastal sadades ja sadades Tartus ringi tuiamas näha.
Kes aga Tartusse minema ei juhtu või ei viitsi värske armastusega jändama hakata võib vabalt piirduda televusserist Türgi seebikate vaatamisega. Seal on tundeid ja draamat rohkem kui rubla eest. Ning kõik see on turvalises kauguses.

Kaalud - Kui üldse kellelgi sel aastal tõeliselt hästi läheb, siis on need kaalud. No ikka oma 20 korda paremini kui eelmisel aastal. Esmalt on erakordset edu näha majanduslikus aspektis. Sellele annab tõuke aasta esimeses pooles leitud rahapada. Selle leidmine on kindlamast kindel ja võite selle kohe oma eelarvesse sisse kirjutada. Ja ärge kartke, et kõigile rahapadasid ei jagu*. Tuleb ainult noore kuu ajal labidaga viie tee ristis pisut aeroobset trenni teha. Ja kui mõni teine on olnud kiirem ja sel teeristil enam rahapada ei leia, siis egas midagi tuleb õnne katsuda uue teeristiga. Üks mis kindel - aasta lõpuks on füüsiline vorm oluliselt paranenud. Võite hakata ilma tegema fitness maailmas või kaevandama bitcoine.

Skorpion - Sel aastal ronib skorpion karjääriredelil kõrgustesse. Õigemini pole see mingi karjääriredel, vaid lausa karjäärieskalaator, sest ronimine eeldab ikkagi pingutamist ja vaeva nägemist, aga skorpionil läheb kõik nii libedalt, et võib hakata kahtlustama, et tegemist on unenäoga. Aga see ei ole uni. Kaugeltki mitte. Uued ahvatlevad eneseteostamise võimalused trügivad ustest ja akendest sisse, ole vaid meheks ja haara neist kinni. Tõsi, need võimalused võivad olla libedad kui lutsud ja kipuvad käest vingerdama, aga kui juba ühe korralikult haardesse oled saanud, siis ega ta enam põgenema pääse. Lisaks tööalastele edusammudele võivad Skorpionid kogeda ka eriti head kalaõnne. Ükski lest ei tõmba lesta.

Ambur - Sa avastad, et ehitada pole vaja, toad koristavad ennast ise, lapsed on sõnakuulelikud ja naine/mees ei nääguta - kuni hommikul üles ärkad. Sa küll üritad kähku uuesti magama jääda, et sama und sama koha pealt jätkata. Aga ei. Seda luksust ei ole sulle antud. Küll aga on 2020. aastal nii mõnigi üllatus varuks. Näiteks leiad oma ammukadunud nooruse üles. Oh neid lapsikusi, mis sellele järgnevad. Üllatusega avastad, et sul on olemas vastused kõigile küsimustele**, mis teeb sinust imetabase väitleja ja mistõttu keelatakse sul mälumängudel osalemast - kahtlustatakse kokkumängu ja petturlust. Ka poliitikasse ei tasuks trügida, kuna seal näikse hämamine olevat kutsestandard ja ühiskond ei oskaks lihtsalt õigetele ja konkreetsetele vastustele kuidagi reageerida. Küll aga oleks nüüd paras aeg mõnd eksamit sooritada. Seega uuesti kooli? Elagu elukestev õpe? Siinkohal soovitaks siiski mõnd lühemat kursust, sest pole kindel, kas järgmisel aastal enam kõiki vastuseid tead!

Kaljukits - Kullakallis kaljukits, ole ettevaatlik - sul võib kaljul kitsaks minna. Aga pole hullu, sellele on lihtne lahendus, vaata oma elule natuke laiemalt. Näiteks mõne teise künka otsast. Proovi vahelduseks midagi täiesti uut. Hakka näiteks jõgikitseks. Esialgu tundub see harjumatu, külm ja märg. Aga veidikese aja pärast saad aru, et tegelikult on see värskendav ja tervistav kogemus. Peagi tunned end nagu kala vees ning põikled osavalt kõrvale kõigist raskustest, mis vähegi võiks teele sattuda. Ja kui sa juhtud ujuma emajões, võid kaarsilla alt läbi triivides kogemata mõne neitsile mõeldud amorinoolega pihta saada ja oh seda armastust, mis siis tärkab. Kepsutad ringi nagu noor kitseke - karikakraõis kõrva taga ja näol õnnis naeratus.

Veevalaja - See on soovide täitumise aasta. Millest sa kõige enam unistad? Maailma rahust? No see soov kahjuks sel aastal ei täitu, aga nii mõnigi vähemabitsioonikas küll. Nii et hakka aga vaikselt soovima. Selle soovimise juures on aga üks nipp. Tavapäraselt jäetakse langevat tähte nähes või sünnipäevatordilt küünlaid puhudes soov saladuseks, sest muidu ei pruugi see täituda. Sel aastal on teisiti. Kõik oma soovid tuleb valju ja selge häälega välja öelda ja võimalikult paljudele neist rääkida. See suurendab nende täitumise võimalust kordades. Vastupidiselt üldlevinud arvamusele ei oska inimesed tegelikult teiste mõtteid lugeda, mistõttu jäävadki paljud salasoovid vaid unistusteks peakolus.
Ja isegi kui mõned su plaanid, kallis veevalaja, lähevad aasta esimesel poolel vett vedama, siis aasta teisel poolel seda ohtu pole, sest lõpuks ometi saabub ühisveevärk!***

Vot selline see 2020. aasta tulebki. Maailm sel aastal veel läbi ei saa, nii et selle pärast muretsema ei pea. Üldse pole vaja liialt muretseda. Nautige parem seda, mis elul anda on. Ja kui elu pakub sidruneid, siis tehke limonaadi või serveerige tequilat.

Kui kellelgi on pretensioone horoskoobi sisu kohta, siis paha lugu küll. Kõik see on tähtedes kirjas ja mina olen ainult vahendaja. Lisaks aitas sel korral tähtede seisu tõlgendada ka Mps, kes tihti kosmoses uitab ja igat tähte nimepidi teab, misläbi on eksimise võimalus minimaalseks viidud.

Head uut aastat!

*Meie pere eelarvesse on kavandatud lausa kolme rahapaja jagu rikkust.
** Näiteks tead vastust küsimusele, mis on elu mõte. Samas on see ju ammu teada. Vastus on 42.
**See oli nüüd kõrgema klassi mõistujutt. Tõlgenda kuidas soovid. 

Kommentaare ei ole: